Dünyadaki en kilolu 5 insan

2 dakika


0
1 paylaşım

Yemek yemeyi hepimiz eminim ki çok severiz. Özellikle ramazan ayı gelmişken, enfes bir çorba ile başladığımız güzel bir anayemekle ve olmazsa olmaz tatlımız ile noktaladığımız soframızda eksik olmamasına dikkat ederiz. Ne kadar zorlasak bile bir miktardan sonra artık doyar ve mayışıp bir köşede kalırız. Peki inan bedenini zorlayan ve belki de 5 kişilik bir çekirdek ailenin toplam kilosundan daha kilolu birileri var desek ne dersiniz? Sizler için dünyadaki en kilolu 5 insanı derledik.

Jon Brower Minnoch

Kilo: 635 kg

Dünyada kayıtlara geçmiş en kilolu insan Jon Brower Minnoch’dir. ABD’de yaşamış ve daha 12 yaşında iken 133 kiloydu. Sadece 10 sene sonra, 22 yaşına geldiğinde 230 kiloya gelmişti. Hastaneye kaldırılması için bir düzine itfayeci, kurtarma personeli ve özel tasarlanmış sedyeye ihtiyaç vardı. Ödem durumu tedavi edilemez duruma gelmesinden dolayı Eylül 1983’te 41 yaşında hayatını kaybetti.


Manuel Uribe

Kilo: 597 kg

Manuel Uribe, Meksika’da yaşamış ve toplamda 597 kiloya ulaşmıştır. Ergenlik yıllarında 115 kilo civarında olan Manuel, iş olanakları için ABD’ye göç etmişti. Karaciğer yetmezliği nedeniyle 26 Mayıs 2014 tarihinde hayatını kaybetti.


Carol Yager

Kilo: 544 kg

En kilolu kadın olarak kabul edilen Carol Yager, 1960 doğumlu ve 1.70 boyunda olmasına rağmen yaşadığı kilo sorunları nedeniyle 34 yaşında 18 Temmuz 1994 tarihinde hayatını kaybetti.


Patrick Darren Deuel

Kilo: 486 kg

28 Mart 1962 yılında ABD’de dünyaya gelen Patrick D. Deuel, maalesef kilosu nedeniyle evindeki yatakodasından tam 5 yıl dışarı çıkamamıştır. Öldüğü tarih olan 29 Nisan 2016 tarihinde 54 yaşındaydı.


Mayra Rosales

Kilo: 470 kg

1980 yılında doğan Mayra Rosales, tam bir başarı hikayesi diyebiliriz. 470 kilodayken, kız kardeşinin cinayet sonucu hapse atılması sonrası, yeğenlerinin velayetini alabilmek için hayata tekrar dönmeye karar verir ve geçirdiği bir dizi ameliyat sonrası ki 11in üzerinde bir sayı. Yaklaşık 360 kilo vererek istediğini başardı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
1 paylaşım

Tepkini Göster!

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Geek Geek
0
Geek
Nefret Nefret
1
Nefret
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Havalı Havalı
0
Havalı
LoL LoL
1
LoL
Hakan S.

Yazar çizer.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Soru/Cevap
Bilginizi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış şıklar içeren sorular sarmalı
Anket
Görüş belirleme veya karar almada en etkili yöntem
İçerik
Biçimlendirilmiş metine dahil edilmiş görsel ve video.