Msn Messenger’ı Hatırlıyor Musun?

1 min


0

Msn Messenger, yeni adıyla Windows Live Messenger Microsoft tarafından oluşturulan eskiden çok yaygın olarak kullanılan bir anlık mesajlaşma servisidir. Whatsapp, Facebook ya da Snapchat gibi sosyal platformlar yokken gençlerin birbiriyle sosyalleşebileceği tek alandı. Bir nesil 90’ların sonunda piyasaya sürülen msn ile uzun bir yol arkadaşlığı yaptı. 2012’de Microsoft’un Skype’ı satın almasıyla kullanımdan kaldırıldı. Ancak mesajlaşma yolları ne kadar çok artsa da Msn Messenger ilk olmanın ayrıcalığını yıllardır koruyabilmiş.

Msn Messenger bugünkü sosyal medyaya yön vermeye devam eden birçok ilke imza atmıştı. Sorunsuz anlık mesajlaşma, kullanım özellikleri ve eğlenceli yönleriyle tartışmasız zamanın en iyilerindendi. Eğer 2000’lerin en popüler sosyal ağını sizde kullandıysanız bu özellikleri aklınızdan çıkaramamışsınızdır.

Emoji’lerin Doğuşu
Bugün atılan her mesajda yüzlerce emojinin olmasını Msn Messenger’a borçluyuz. 2000’li yıllarda teknolojinin nimetlerinden yeni yeni haberdar olan bir nesli yalnızca küçük sembollerle tanıştırmadı aynı zamanda ekranı kaplayan dev çıkartmalarla da eğlenmemizi sağladı.
Çevrimdışı Özelliği
Bugün dünyada en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan Whatsapp’ta bile bu özellik yokken yıllarca Msn bunu yapmıştı. Çevrimiçi ya da meşgul görünmek istediğiniz zaman ayarlardan kolayca halledebiliyordunuz.
Titretme Özelliği
Msn Messenger’da birine gönderdiğiniz bir mesajı titretme imkanına sahiptiniz. Böylece mesajlarınızın görmezden gelinme ihtimaline karşı o kişinin ekranında sohbet kutusu açılana kadar titriyordu. Hem sinir bozucu hem de akıllıca.
İletisi Çılgınlığı
Msn iletisi bugün Whatsapp durumlarından daha aktif bir şekilde kullanılmaktaydı. Atarlı giderli durum göndermelerini en iyi 80’ler ve 90’lar bilir.


Like it? Share with your friends!

0
pafuli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir