Msn Messenger’ı Hatırlıyor Musun?

1 dakika


-2
1 paylaşım, -2 points

Msn Messenger, yeni adıyla Windows Live Messenger Microsoft tarafından oluşturulan eskiden çok yaygın olarak kullanılan bir anlık mesajlaşma servisidir. Whatsapp, Facebook ya da Snapchat gibi sosyal platformlar yokken gençlerin birbiriyle sosyalleşebileceği tek alandı. Bir nesil 90’ların sonunda piyasaya sürülen msn ile uzun bir yol arkadaşlığı yaptı. 2012’de Microsoft’un Skype’ı satın almasıyla kullanımdan kaldırıldı. Ancak mesajlaşma yolları ne kadar çok artsa da Msn Messenger ilk olmanın ayrıcalığını yıllardır koruyabilmiş.

Msn Messenger bugünkü sosyal medyaya yön vermeye devam eden birçok ilke imza atmıştı. Sorunsuz anlık mesajlaşma, kullanım özellikleri ve eğlenceli yönleriyle tartışmasız zamanın en iyilerindendi. Eğer 2000’lerin en popüler sosyal ağını sizde kullandıysanız bu özellikleri aklınızdan çıkaramamışsınızdır.

Emoji’lerin Doğuşu
Bugün atılan her mesajda yüzlerce emojinin olmasını Msn Messenger’a borçluyuz. 2000’li yıllarda teknolojinin nimetlerinden yeni yeni haberdar olan bir nesli yalnızca küçük sembollerle tanıştırmadı aynı zamanda ekranı kaplayan dev çıkartmalarla da eğlenmemizi sağladı.
Çevrimdışı Özelliği
Bugün dünyada en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan Whatsapp’ta bile bu özellik yokken yıllarca Msn bunu yapmıştı. Çevrimiçi ya da meşgul görünmek istediğiniz zaman ayarlardan kolayca halledebiliyordunuz.
Titretme Özelliği
Msn Messenger’da birine gönderdiğiniz bir mesajı titretme imkanına sahiptiniz. Böylece mesajlarınızın görmezden gelinme ihtimaline karşı o kişinin ekranında sohbet kutusu açılana kadar titriyordu. Hem sinir bozucu hem de akıllıca.
İletisi Çılgınlığı
Msn iletisi bugün Whatsapp durumlarından daha aktif bir şekilde kullanılmaktaydı. Atarlı giderli durum göndermelerini en iyi 80’ler ve 90’lar bilir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

-2
1 paylaşım, -2 points

Tepkini Göster!

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
1
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Geek Geek
3
Geek
Nefret Nefret
1
Nefret
Aşk Aşk
2
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Havalı Havalı
1
Havalı
LoL LoL
0
LoL
pafuli

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Soru/Cevap
Bilginizi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış şıklar içeren sorular sarmalı
Anket
Görüş belirleme veya karar almada en etkili yöntem
İçerik
Biçimlendirilmiş metine dahil edilmiş görsel ve video.