11.11 Alışveriş Çılgınlığı

1 min


0

Kara Cuma, Siber Pazartesi, Anneler, Babalar, Sevgililer, Kayın Valideler, Çılgın enişteler.. Artık yılın her günü bir kutlama gününe dönüşür, bunu fırsat bilen alışveriş devleri de indirim günü ortaya çıkarır oldu. Aslında pek çok ülkede son tüketiciye olumlu da dönmüyor değil tabii ihtiyacı olanı alanlar için.

Peki nedir bu 11.11 Bekarlar Günü?
11.11 indirimlerinin aslında indirim günü olarak başlamadığını biliyor muydunuz? Bekarlar günü, Çin’de ortaya çıkmış ve sevgililer gününde, sevgilisi olmayan bekarların toplanıp dört tane yanlız kişiyi sembolize eden 11.11 tarihinde ve 1990 yılında kutlamaya başladığı bir gündür. Bunu fırsat bilen Çin’li bir alışveriş devi ise, 2009 yılında bu günü indirim günü olarak belirleyince çılgınlığın başlamasına ön ayak oldu ki 2017 yılında bu günlerde insanlar Dünya genelinde yaklaşık 40 milyar dolar gibi çılgın bir rakam üzerinde harcama yaptı.

Ülkemizde de son yıllarda oldukça beklenir, bekarlar gününden ziyade alışveriş günü olarak bilinmeye başlandı. Her ne kadar birçok alışveriş devi fırsatı fırsata çevirip 300 liralık ürünü 500e çıkarıp indirip yaptım diyerek 299’a düşürse de, yine de uygun fiyata ihtiyacı olanı bulabilen bir kitle var.

İhtiyacınız olanı uygun fiyata bulabilmeniz ümidiyle..


Like it? Share with your friends!

0
Hakan S.

Yazar çizer.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir