Editörden Kültler !

Çoğu kült olmayan hatta kıyıda köşede kalmış, fakat editör için enfes seçimlerden oluşan birkaç film önerisi.3 min


2

1.  Rock Star (2001)

Mark Wahlberg ve güzeller güzeli Jennifer Aniston’un oynadığı, sex – uyuşturucu – rock’n roll aleminde boğulduğunuz, konser tadında bir film. Özellikle 80’ler ve 90’ların rock/metal akımına kapılmış yaşlı kurtlar bu filme bayılacak. Steel Dragon, kayıtlarının tamamı orjinal olan, grup üyelerinin gerçekten söyleyip çaldığı, Judas Priest, Metallica, Led Zeppelin, Quenn gibi efsanevi gruplardan esinlenilerek film için yaratılan bir grup. Zaten sansasyonel olayların işlenişinden de bunu anlayacaksınız.

Popüler film müziği için :   Steel Dragpn – Stand Up And Shout!

Fragman için : Rock Star 2001 Trailer

2. Cashback (2008)

Zamana Güzellik Kat olarak da bilinen, hafif fantastik Oscar adaylı kısa film. İnsanların zamanlarını ne şekilde değerlendirdiğini konu edinen, başrol oyuncumuzun kadın vücuduna duyduğu hayranlığı zaman/sanat/para ve özel güçlerle anlatan, kült olmayan ama bence olması gereken yapım.

Popüler film müziği için : Grand Avenue – She

Fragman için : CashBack Trailer

3. Walk The Line (2005)

Son Joker’imiz  Joaquin Phoenix ve Bu Nasıl Sarışın filminde hatırlayacağımız Reese Witherspoon’un başrollerini paylaştığı, ülkemizde Sınırları Aşmak olarak yayınlanan Johnny Cash ve June Carter Cash biyografisi tadında, bol müzikli bir film. 70’ler ve 80’lerin country tarzına gönül kaptıranlar için kült niteliğinde. Elvis Presley’in gölgesinde kalmış ama en az O’nun kadar iyi bir country müzisyeni olan Johnn Cash’in kariyerini, konserlerini, aşklarını anlatıyor. Ayrıca Joaquın ve Reese enfes sesleriyle büyülüyor.

Popüler Film Müziği İçin : Joaquın & Reese – Time’s A Wastin

Fragman İçin : Walk The Line Trailer

4. Death Proof (2007)

Görseli özellikle GrindHouse görsellerinden seçtim ki, daha çok meraklanın 🙂  Quentin Tarantino ve Robert Rodriguez’in birlikte yazıp yönettiği, Kurt Russell’ın karizmasıyla içimizi titrettiği ve birbirinden güzel kadın oyuncularla gözlerimizin bayram ettiği bir yapım. Eminim Kurt için oynaması özellikle zevkli olmuştur çünkü kucak dansı sahnesi dillere destandır. Ve tabii Tarantino’nun kült filmlere göndermeleri ile meşhur bol kadınlı, bol kanlı, seri katilli bir yapım. Quentin abimizi Warren rolünde bir barmen olarak görmek mümkün.

Popüler Film Müziği İçin : The Coasters – Down In Mexico

Fragman İçin : Death Proof Trailer

5. Stardust (2007)

Hangi oyuncusunu sayacağımı şaşırdığım, her izlediğimde aynı keyfi aldığım fantastik komedi filmi. Yaşına göre Michelle Pfeiffer’ın ‘aman tanrımlık’ performansıyla göz dolduran, Robert De Niro, Claire Danes, Charlie Cox ve daha niceleriyle bir yıldızlar geçidi.

Fragman İçin : Stardust Trailer

6. Natural Born Killers (1994)

Birbirine deliler gibi aşık iki katil sevgilinin hikayesini anlatan film, Bonnie ve Clyde adında gerçek kişilerden esinlenilmiş. Ama bizim karakterlerimiz Mickey ve Mallory. Ayrıca canımız demir adamımız Robert Downey Jr. bu filmde neredeyse daha çocuk 🙂 Oliver Stone bu film sayesinde, Venedik Fim Festivalinde en iyi yönetmen ödülünü de kaptı! Ve tabii öyküleme Tarantino abimize ait.

Popüler Film Müziği İçin : Bob Dylan – You Belong To Me

Fragman İçin : Natural Born Killers Trailer

 

7. Dune (2000)

Bulması oldukça zor, izlemesi eziyet ama distopik film severlerin vazgeçilmezi filmdir. Toplam süresi 325 dakika olan, 3 ayrı seri halinde TV için hazırlanmış, her bölüm 2 saate yakın. Dizi desen değil, film desen değil, bilimkurgu desen değil, macera desen değil. Bol kafa karıştırıcı, dönemine göre başarılı efektlere sahip, ince zevklere ve sabra hitap eden tür. 4 serisi bulunan, Frank Herbert klasiklerinden uyarlama.

Fragman İçin :Dune 2000 Trailer

 

 

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

2
holigans

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir