Dünya’ nın 9 zalim lideri!

Dünya' da insanlar için çalışan ve uğraş verenlerin olduğu gibi tam tersine katliamcıları talancılarıda vardır. Bizde sizler için 9 zalim lideri derledik.3 min


1
  1. Cengiz HanCengiz Han, dünyanın görmüş olduğu çok farklı bir liderdir. Artık hayat mı onu böyle yaptı yoksa kişisel tercihi miydi bunu bilemeyiz ama küçük yaştan itibaren kolay bir hayatı olmadığını görmekteyiz. Tabi bunun altına sığınacak kadar masum işler yapmamıştır, sırf vergilerini ödemediler diye Harzemşahlılar’ ın bütün aristokratlarını katletmiştir. Tabi sadece bununla da sınırlı değildir savaş sırasında kendisine asker göndermeyen vasallarından Tankut Devleti’ne karşı da bir sefer düzenleyerek, başkentlerini ele geçirdi ve Tankut Kraliyet ailesinin tamamını katletti.
  2. CaligulaCaligula, ilginç zevkleri tarzı olan zalim bir liderdi. Arenada yapılan aslan dövüşlerinde aslanlarla dövüşecek yeterli mahkum kalmadığında, seyirciler arasından rastgele seçtiği kişileri arenada aslanların önüne sürdü. Para olayını da değişik bir sistemde çözmüştür; vergilendirme konusunda da oldukça yaratıcı olan Caligula, genellikle vergi toplama işini zengin insanları öldürtüp tüm paralarını alarak yapıyordu.
  3. Korkunç İvan Çocuklukta gördüğü işkenceler, alaylar sonucu büyüyünce intikamını kat be kat almış zalim bir lider. Tarih sayfalarında aktarılan hikayelere göre çok zeki ve acımasız bir işkenceci olduğunu görmekteyiz.
  4. III. VladIII. Vlad, daha çok duyulan ismiyle ‘Kazıklı Voyvodo’ nam salmıştır. Namı haksız değildir aslında gerçektende düşmanlarını kazığa çakan bir kişidir. Kendi anlatımına göre 20 bin civarı Osmanlı askerini öldürdüğünü söylemektedir. Tabi bunun doğruluğu tartışılır fakat insafsız zalim olduğu tartışmaya pek açık değildir.
  5. Tomas de TorquemadaTomas de Torquemada, aldığı kararlara uymayanları işkence ederek öldürmeyi tercih ederdi. Birine işkence yapılırken işkence anını izlemekten keyif alan biriydi.
  6. Wu ZetianWu Zetian, Çin Devleti’ nin başına geçen tek kadın hükümdardır. Tahta ortak olan herkesi öldürtür. Meşhur olmasını sağlayan faaliyeti normal bir ölüm değildir kızgın yağ ile yakarak öldürmesidir.
  7. I. MaryI. Mary, tarihte ‘Kanlı Mary’ olarak da bilinmektedir. Kanlı Mary tahta geçtiğinde İngiltere’ de Protestanlık hakimdi işin ucuda burda kopuyor kendisi koyu bir Katolikti. Protestan kişileri katletmesiyle tarih sayfalarında yerini alan bir liderdi.
  8. Adolf HitlerAdolf Hitler, 20. Y.y. katliamcısı 12 milyona yakın insanın öldüren kişi. Arya Irk yani üstün Alman ırkı yaratmaya çalışan ve kendi ırkından olmayan herkesi öldüren bir lider. Sadece bununla sınırlı da değildir ayrıca Yahudilere uygulatmış olduğu çeşitli katliam ve işkenceleri de vardır.

Josef StalinJosef Stalin, Sovyet lideriydi. Katı ve dik başlı biri olduğu söylenmektedir. Hatta Nazilere esir düşen oğlundan fidye istenmiştir o da bir onbaşı ancak bir onbaşı ile değiştirilir dedikten sonra oğlu Nazilerin elinde can vermiştir. Rus araştırmalarına göre de 20 milyona yakın insan öldürdüğü söylenmektedir.

 

 

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

1
holigans

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir