En Yaşlı Anne Olan Kadınlar

2 min


-1

Annelik içgüdüseldir ve evrensel duygulardan biridir. Her canlı bu duyguya sahiptir ve birçok kadının hayalini kurduğu şeylerden biridir. Bunun uğruna yıllarını vermiş insanlar vardır. Sizin için en yaşlı anne olan kadınları derledik;

Rosanna Della Corte

Rosanna Della Corte 17 yaşındaki oğlu Riccardo’yu trafik kazasıyla kaybedince acısını dindirmek ve hayata tekrar tutunmak için 63 yaşında bir daha çocuk istedi ve İtalya da hoş karşılanmadığını bildiği halde 1994 yılında tüp bebek yöntemiyle tekrardan anne oldu ve doğan çocuğuna Riccardo ismini verdi.

Maria del Carmen

Maria del Carmen 66 yaşında olmasına rağmen ABD’de özel bir kliniğe 55 yaşında olduğunu söyleyip Tüp bebek tedavisi gördü ve tedavi masrafları için evini sattı. 2005’te Guinnes Rekorlar Kitabına girdi. Fakat 2 yıl sonra nedeni tam belli olmayarak hayatını kaybetti.

Daljinder Kaur

Sonrasında Hindistan da yaşayan Daljinder Kaur, 2016 yılında 72 yaşında anne oldu. Birçok insanın ona umudunu kesmesini ve evlat edinmesini söylediğini ama onun hiç vazgeçmediğini sonunda çocuğuna sahip olduğunu biliyoruz.

Magayamma Yaramati

Şimdi güncel olarak dünyanın en yaşlı annesine gelelim, Hindistan’ın Predaş eyaletinde yaşayan 74 yaşındaki Magayamma Yaramati 82 yaşındaki eşiyle 60 yıldır çocuk özlemi içerisindeydi. Tüm çareleri denedi fakat bir sonuç alamıyordu. En son 2 aylık tüp bebek tedavisiyle hamile kaldı ve ikiz kızları oldu. “Dünya’nın en yaşlı annesi” unvanını alan Magayamma sonunda yıllarını verdiği duyguya kavuştu.


Like it? Share with your friends!

-1
pafuli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir