Dünyanın En Şanslı 7 İnsanı

3 min


2

Bazı şanslı insanlar, dünyadaki tüm kara kedilere ve kırık aynalara rağmen, tüm şansa sahip gibi görünüyor. Aşağıda belirttiğimiz dünyanın en şanslı 7 insanı bu şansı uç noktalara taşıyarak kaderi bir felsefeden daha fazlası gibi görüyor.


Bill Morgan

Arabası bir kamyonla çarpıştığında ve altında ezildiğinde, herkes Avustralya Bill Morgan için hayatının sonu olduğunu düşündü. Yasal olarak 14 dakikadan fazla ölü olarak ilan edildi, bir şekilde yeniden canlandı ve komada sadece 12 gün sonra, aile yaşam desteğini çıkardıktan sonra bile hayatta kalmayı başardı. Buraya kadar olabilecek şeyler yaşansa da, asıl döngü aldığı bir kazı kazanla başladı. Kazıkazandan güzel bir meblağ kazandıktan sonra kendisi ile röportaj yapmaya gelen basın mensupları canlı yayında kendisine bayide bir kazı kazan alarak verirler ve o anı tekrar uygulamalı olarak anlatmasını isterler. İlginç olan, bayiden alıp hala daha bayideyken kazıdığı kazıkazandan öncekinden daha büyük bir ikramiye isabet etmesi ve bu olayın canlı yayındayken yaşanması.


Edwin E. Robinson

Yıldırım çarpması ihtimali 12.000’de 1’dir. Ancak kör ve sağır 62 yaşındaki Edwin E. Robinson için bu oranlar yüzde 100’e yükseldi.
Robinson evinin yakınındaki tarlada dışarıda dolaşırken yağmur yağmaya başladığını görünce bir ağacın altına sığındı. Ağacın altında uyuyakalırken yıldırıma yakalanan Robinson, uyandığında hem görüşünü hem de işitme duyusunu geri kazandığını fark etti.


Joan R. Ginther

Piyangoyu kazanmaktan çok asteroit çarpma olasılığının daha yüksek olduğunu biliyor muydun?
Ancak bu Joan Ginther’i durdurmadı. Hayatı boyunca, piyangoyu dört kez şaşırtıcı bir şekilde kazandı ve her yerde bilim adamlarını şaşırttı. Sadece 20 $ veya 50 $ kazanç da değildi – her seferinde multi milyon dolarlık ödeme kazandı.


Tsutomu Yamaguchi

Tsutomu Yamaguchi, hem Hiroşima hem de Nagazaki’nin atom bombardımanını yaşadı. İlk bomba çarptığında Hiroşima’daydı, kulak davullarını patlattı, geçici olarak kör etti ve üst vücudunun çoğunu yaktı. Yaralanmalarına rağmen, üç gün sonra Nagasaki’de çalıştığını bildirdi. Hava saldırısı sirenleri patladığında ve ikinci bomba vurduğunda olayı patronuyla tartışıyordu, kurtuldu.


Harrison Okene

Harrison Okene, römorkörü alabora olduktan sonra hava kabarcığına çömelerek su altında neredeyse üç gün hayatta kaldı. Nijeryalı denizci, teknesi aniden batmaya başladığında sabah 5’te tuvalette idi. Tekne buzlu suların neredeyse 100 metre altına daldı. Yine de kabindeki 4 ft’lik hava kabarcığı sayesinde hayatta kalmayı başardı.


Virginia Fike

Virginia Fike, piyango biletleri için her zaman aynı rakam kombinasyonunundan tercihini yaptı. İlk sayı, ailesinin evlendiği yıl sayısı, ikincisi ise düğün yılındaki yaşlarıydı. 2012 yılında, her biri ona bir milyon dolar getiren aynı sayıda 2 bileti kazandı.


Lena Pahlsson

Bahçesinde çalışırken Lena Pahlsson yerden bir havuç çıkardı. O havuçun etrafında bir alyans vardı. Yani tabiri caizse yüzük havuca takılıydı. Lena’nın 16 yıl önce kaybettiği alyanstı. Lena’nın kendi tasarladığı yüzük, 1995’te pişirirken mutfak tezgahına koyduktan sonra kayboldu. Görünüşe göre, yüzük bir kovaya düştü ve Lena farkında olmadan kovayı bahçeye döktü.


Like it? Share with your friends!

2
Hakan S.

Yazar çizer.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir