Erkekler hakkında gün yüzüne çıkmamış gerçekler!

Erkekler hakkında bilinmeyen ispat edilmiş birçok gerçek var bakalım sizler kaçını biliyorsunuz ?3 min


0

Erkek bedeninde bilinmeyen birçok gerçek var. Bilim insanların uzun araştırmalar neticesinde ispatlanan gerçekler sonucunda hepiniz şok olacaksınız! İnsan bedeni, kadın&erkek fark etmez hala daha araştırılan ve araştırılmaya devam eden bir konudur, sizler için erkek bedeninde ispatlanmış bilgileri derledik..


Erkek beyni nasıl çalışır ?Erkeklerin beyni kaba tabirle düz mantıkdadır yani kadınların beynine oranda daha farklı çalışmaktadır. Örnekle şöyle açıklayayım bir erkek bir işle uğraşırken sadece o işe odaklanmaktadır. Kadınlarda ise durum farklıdır, aynı anda birkaç işle uğraşabilmektedirler.


Adem Elması ?Halk arasında yaygın olarak “Adem elması” ismiyle bilinen yapının bilimsel adı “larinks tümseği”dir (prominentia laryngea). Bu tümsek, insan boynu içerisinde yer alan larinksi (ses kutusu) saran tiroit kıkırdağının vücut dışına doğru yaptığı çıkıntıdan ötürü oluşur.

Erkekler ergenlik döneminde belirginleşen bu tümsek erkeklerin ses tonunun kalınlaşmasını sağlayan özelliktir. Kadınlarda da bulunmasına rağmen erkeklerdeki gibi belirginleşmemektedir.


Sadece kadınlarda bulunmayan emzirme yeteneğiÖncelikle erkeklerde neden meme var onu anlatalım, erkeklerde meme olmasının sebebi anne karnındayken bütün erkek cinsleri kadın olarak olşum sağlar ilk 5-6 hafta boyunca,Y kromozomu pasif halde bulunuyor. Fakat aktif hale geldiğinde cinsiyet kadın iken erkeğe dönüşüyor.

Peki erkeklerden süt gelir mi evet gelir. Onun sebebi ise şudur; erkeklerde süt üretimi genelde patalojik bir durumdan kaynaklanır. En yaygın neden hipofiz bezinde oluşan ve prolaktin salgılayan tümördür. Prolaktin süt üretimini tetikleyen hormondur.


Tüm erkeklerin kaçınılmaz sorunu KELLİK!

Öncelikle kelliğin özellikle anneden gelen X kromozomları ile geçen genetik bir eğilim olduğunu söyleyelim. Fakat elbette ki bütün olay bununla bitmiyor. En az bu kromozom konusu kadar önemli olan başka faktörler de bulunuyor.

Eğer bir erkeğin babası kel ise, bu durumda saçının dökülme ihtimali %60’a kadar çıkabiliyor. Erkek hormonlarının bu aktivitesi ayrıca, yeni saç üretimini de engellemek suretiyle saç kökünü etkiliyor. Stres ve kötü beslenme, ilerleyen yaşlardaki kellik riskini arttırıyor.


Yok ya değildir ?Bu bilgi bayağı ilginç, yapılan araştırmalar göre erkeklerin, %71′ i sevgililerinin ya da eşlerinin arkadaşlarıyla ilgili fanteziler kurmaktaymış.


Şişman erkeklerin daha fazla oluyormuş ?

Yapılan araştırmalara göre zayıf erkeklerin ortalama sevişme süresi 1.8 dakika iken şişman erkeklerde bu oran 7.3′ tür. Galiba göbekli erkeklerin daha çok tercih edilmesinin altında yatan sebep kadınlardaki doğurganlık özelliğinin içgüdüsel olarak geldiğinden dolayı olabilir.


Erkek hormonları..Eşinin hamileliği sırasında erkeklerin hormonlarında düşüş olduğu yapılan araştırmalar sonucunda gerçekliğe kavuşmuştur.


Eşini öperek işe gidenler ?Sosyolojik araştırmalara göre işe gitmeden önce eşini öpen kişiler, öpmeyenlere göre daha fazla kazanmaktadır. Yani kısacası klasikleşen cümle her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır sonucuna varılmaktadır.

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

0
holigans

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir