Kadınlar hakkında ilginç bilgiler

2 min


0

Kadınlar yapısı gereği erkeklerden daha farklı özelliklere sahiptirler. Bu farklı özellikleri bilmek, bazen hayatta kolaylık sağlayabilir. Peki nedir bu farklılıklar?


Kadınlar, eşlerini kokularına göre seçer.

Aslında bu her iki cins içinde geçerli bir durum. İnsanlar bilinçsiz bir şekilde doğal ter kokusuna eş seçerken önem verir. Genellikle de kendi genetik yapımızdan daha farklı özelliklere sahip olan kişileri seçme eğiliminde oluruz. Yapılan ilginç araştırmalara göre parfüm ve deodorant gibi malzemeleri kullanmayan erkeklerin kokusu, kadınları daha çok etkilemiştir.


Kadınlar ağrıya dayanıksız olabilir.


Bu durumu kısmen doğru olarak sayabiliriz. Biraz da kadınların östrojen seviyesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Çünkü östrojen vücutta doğal ağrı kesici görevi görmektedir. Ama genel olarak kadınların, erkeklere göre acı eşikleri daha düşüktür.


Daha hızlı yaşlanıyorlar.


Hormonel sebeplerden, cildin elastikyetini sağlayan birtakım kollajenler, kadınlarda erkeklere göre daha erken azalmakta. Fakat buna rağmen kadın ciltleri erkeklere göre çok daha kalın bir yapıya sahiptir ve bu durum daha genç bir görünüm kazandırabilir. Erkeklerin cilt yapılarının daha ince olmasının sebebi yıllar boyunca yüze uygulanan jilet işlemidir.


Kadınlar daha iyi koku alır.


Yaklaşık olarak ergenlikten menopoza kadar olan dönemde, kadınlar erkeklere göre daha iyi koku alırlar. Bunun nedeni ise tamamen hormonel nedenlere bağlıdır. Kadınların koku yetenekleri o kadar gelişmiştir ki, partnerlerinin ter kokularından onların endişeli olup olmadığını bile sezebilirler.


Like it? Share with your friends!

0
pafuli

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir