Boş Zamanlara 7 Dizi Tavsiyesi

3 dakika


1
1 paylaşım, 1 point

Dört, beş, altı veya daha fazla sezonu olan bir sürü dizi olmasına rağmen, her zaman yüzlerce bölümden oluşan yeni bir diziye başlamak istemiyoruz. En iyisini bulmak ve keyif alarak izlemek bize her zaman daha fazla zevk veriyor. Peki o en iyisini nasıl bulacağız? Bu başlığımızda sizler için boş zamanlarda 7 dizi tavsiyesi derledik.


When They See Us


When They See Us, 2019 yılında akış hizmetine sunulan bir Netflix orijinal dizisi. Toplam dört bölüm var ve yanlış suçlandıktan sonra Central Park Five olarak bilinen beş genç erkekten oluşan bir grubun gerçek hikayesini takip ediyor.


Chernobyl


Chernobyl 2019’da HBO’da yayınlanmaya başlayan bir mini dizidir ve beş bölümden oluşan tarihi bir dramadır. Seri, 1986’da Çernobil Nükleer Santrali’ne vuran büyük felaketi izliyor. Çernobil felaketinin yanı sıra, insanlar bölgeyi temizlemeye ve nükleer atıklarla başa çıkmanın bir yolunu bulmaya çalışırken daha sonra meydana gelen olayların dramatizasyonu konu alıyor.


American Crime Story


American Crime Story bir antoloji dizisidir, yani her sezon bir öncekiyle ilgisi olmayan tamamen farklı bir gerçek suç temelli hikayeyi takip eder. Dizi 2016’da yayına başladı ve üçüncü sezonunun Eylül 2020’de yayınlanması planlanıyor.


Chambers


Teknik olarak orijinal bir mini dizisi olması gerekmese de, Chambers sadece bir sezondan sonra iptal edilen bir Netflix orijinal serisidir. Neyse ki, dizi büyük noktalarını tamamladı ve herhangi bir büyük uçurumla bitmedi, bu da izleyicilerin 10 bölüm şovunu bitirdikten sonra hayal kırıklığına uğramayacakları anlamına geliyor.
Dizide, sevgilisi ile bir gece kalp krizi geçiren Sasha adında bir genç kız takip ediyor. Kalp nakli yapıldıktan sonra, Sasha için işler garipleşmeye başlar ve cevap almaya çalışmak için donörün ailesine ulaşmaya karar verir. Ne yazık ki, kalp donörünü öğrendiğinde, tuhaf şeyler ortaya çıkıyor.


11.22.63


11.22.63, ikonik korku yazarı Stephen King tarafından yazılan aynı isimli romana dayanan bir mini dizidir. Bu seri 2016’da Hulu’da yayınlandı ve toplam sekiz bölümden oluşuyor. Dizi, James Franco tarafından canlandırılan, zamanda geriye gitmeyi öğrenen Jake Epping adlı bir adamı takip eden bilim kurgu tabanlı bir drama.


Maniac


Maniac, 2018’de akış hizmetinde yayınlanan bir Netflix orijinal mini dizisi. Dizi, her şeyin tamamen 80’lerin bilimkurgu havasına sahip olduğu günümüzün alternatif bir versiyonunda yer alıyor. Emma Stone ve Jonah Hill bu dizide, ikisi de ilaç denemesine kaydolduklarında buluşan, birbirlerine tamamen yabancı olan Annie ve Owen olarak rol alıyor.


Slasher


Slasher, tüm favori korku filmi tropilerimizi alan ve onları tek bir bağımlılık serisine koyan bir Netflix orijinal antoloji serisidir. Her sezon, kendilerini ve sevdikleri herkesi gizemli bir katil tarafından kovalanmak ve işkence görmek isteyen yeni bir karakter grubunu takip eder. Çok geç olmadan kim olduğunu ve nedenlerinin ne olduğunu bulabilecekler mi?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

1
1 paylaşım, 1 point

Tepkini Göster!

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Geek Geek
0
Geek
Nefret Nefret
0
Nefret
Aşk Aşk
0
Aşk
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Havalı Havalı
0
Havalı
LoL LoL
0
LoL
Hakan S.

Yazar çizer.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Soru/Cevap
Bilginizi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış şıklar içeren sorular sarmalı
Anket
Görüş belirleme veya karar almada en etkili yöntem
İçerik
Biçimlendirilmiş metine dahil edilmiş görsel ve video.